Jak vybrat místo na svatbu a užitečné tipy?

Jakmile dojde k zásnubám, nejedna nevěsta se zasní a představí si tu dech beroucí romantiku svatebního obřadu. Nastává horečná doba těšení, plánování a organizování. Výběr svatebního místa úzce souvisí s tím, v jakém duchu se obřad ponese. Zda půjde o klasickou veselku nebo svatbu jako z pohádky. Mnoho snoubenců ani netuší, kde všude lze svatbu uspořádat a že je k dispozici velké množství míst.

tipy_na_svatbu_cover 2

Jak tedy vybrat ideální místo?

Nejzapeklitější bod svatebních příprav je výběr místa svatby. Možností je mnoho a každá z nich má své výhody a úskalí. Vše, co potřebujete zpočátku vědět, je datum svatby, výše rozpočtu, počet hostů. Dalším parametrem může být otázka, zda svatba se odehraje v tuzemsku nebo v zahraničí.


Svatba v Česku nebo v zahraničí?

To se musíte rozhodnout hned na začátku. Pokud v zahraničí, musíte vědět, jak to funguje s obřadem v dané zemi a poté uznání manželství v ČR. Zvolíte – li Česko, nabízí se budoucím manželům nepřeberné množství krásných svatebních míst. Bude to v přírodě, na zámku, v penzionu, na statku, na chalupě, u rybníka, v botanické zahradě nebo u vás doma? Když začínáte přemýšlet o tom, kde by se vaše svatba mohla uskutečnit, nejspíš vám přijde na mysl jako první kostel nebo radnice.

Samozřejmě, pokud bude obřad v kostele, je jasné, že hostina se bude konat jinde. Oslavu ale můžete zkusit uspořádat nedaleko místa obřadu. Tradičním místem obřadu je městská radnice. Tento výběr má výhodu v tom, že je ve všech směrech nejjednodušší. Romanticky a na váženosti však působí svatba v kostele. Zde se však zpravidla vyžaduje, aby byl alespoň jeden ze snoubenců pokřtěn. Nejste – li věřící, ale chcete svatbu v kostele, je tu možnost konání obřadu v odsvěceném kostele, ale sňatek bude civilní. Proto si zjistěte podmínky, jaké daný kostel pro konání svatby vyžaduje.

Vše je potřeba důkladně zvážit. Utřiďte si všechny varianty s výhodami i nevýhodami.

Pokud tedy již máte představu, co vše má vaše svatba splňovat, s výběrem místa neotálejte. Ta žádaná bývají většinou dlouho dobu dopředu zarezervovaná.


Uvnitř nebo venku?

V rozhodnutí pomůže i zvolený termín. Při volbě svatby venku musíte předpokládat, zda bude počasí v daném období přívětivé. Je – li obřad pod širým nebem vhodný, nabízí se další otázky. Bude nějaký přesun po obřadu? Nevyjde – li počasí dle vašich představ, postačí vám stan nebo pevné přístřeší? A to nejen v případě mokré varianty, ale také dostatečné ochrany před sluncem. Ve většině případů vyhrává kombinace útulného penzionu či hotelu s velkou zahradou. Tudíž je vše zajištěno pro obě varianty počasí.


Počet hostů

Rozhodující je také brát ohled na počet hostů. Ne vždy je kapacita objektu dostatečná. Musíte vzít na zřetel také účast dětí na svatbě. Vaši hosté by si měli svatbu užít v co nejlepší náladě a beze stresu. Zrovna tak i vy. Komfortu docílíte, když je vše na jednom místě. A to jak svatební obřad, tak hostina i zábava.

Dneska už je naštěstí celkem standard mít svatbu na jednom místě bez zbytečných přejezdů. Výjimkou může být samozřejmě samotný obřad. Je také dobré myslet na hosty, zda nebudou potřebovat ubytovat.


Svatební hostina

Je dobré se pozastavit nad tím, zda chcete servírovaný oběd nebo očekáváte raut. Ať už se rozhodnete jakkoliv, musí být pro to na daném místě zázemí. Proto ověřte, zda se o catering někdo postará, zda je tam pro to prostor, kdo bude servírovat, atd. Je dobré se informovat také o tom, co všechno vám bude na místě k dispozici – obsluha, kolik stolů, židlí, nádobí, výzdoba, ozvučení, stany, gril apod. 


Trend „stodolovek“

Nabízí se možnost nového svatebního trendu posledních sezón. Pokud máte pocit, že vaše svatba by měla vonět výjimečností, aby byla netradiční, jsou teď velmi populární statky či stodoly. Vdechnou celé akci zvláštní kouzlo a navodí uvolněný pocit. Svatba ve stodole – venkovské pojetí svatby. Stodola nabízí unikátní balíček výhod, proto je tato volba v poslední době tak oblíbená. Díky odlehlosti si užijete uvolněnou atmosféru, soukromí, nemusíte řešit, že někoho budete rušit. Navíc vše bude zařízeno na jednom místě – obřad, hostina s party, ubytování pro hosty, případné focení. Díky tomuto neotřelému zázemí tak nemusejí účastníci svatby přejíždět z místa na místo. Většina stodol nabízí bohatý inventář včetně drobných dekorací. Vzhledem k oblíbenosti svatby ve stodole se můžete spolehnout na catering či další služby. 

stodola_suska

Jaké jsou tipy?

Pokud hledáte místo tohoto typu, nabízí se stylová stodola s jedinečnou atmosférou – Stodola Suška Jde o nadčasové místo pro svatbu uvnitř budovy či pod širým nebem. Stodola Suška se nachází v Kravsku u Znojma a kdysi sloužila jako zámecká stodola, ve které se sušilo obilí a jméno Suška jí už zůstalo. Stojí v poli dostatečně vzdálená od obytné zóny a poskytuje tak dostatek klidu a soukromí. Při rekonstrukci dostala krásná okna a novou rákosovou střechu, která hlavně v horkých letních dnech zajišťuje příjemné klima.

Prostor stodoly je ideální pro svatby od 80 do 140 hostů. Nabízí ucelené služby, které snoubencům ušetří spoustu času a energie. Zajistí vám prostor pro obřad a svatební hostinu včetně dekorací a květinové výzdoby, kompletní svatební catering včetně nápojů a alkoholu, profesionální obsluhu a stylové ubytování. Postarají se zde i o hladký průběh vašeho svatebního dne včetně tradičních svatebních zvyků. Svatebčané ze stodoly mohou být ubytováni přibližně 2 km od Sušky v nově zrenovovaném stylovém areálu Kocanda v Kravsku. Kapacita areálu je až 160 lůžek. Každý pokoj je jiný. Svatební apartmán je důležitou součástí svatebního dne, bude se zde chystat nevěsta a její družičky, zároveň bude tvořit kulisy pro vznik vašich svatebních fotografií. Nabízí se výběr z několika apartmánů v náležitém komfortu. Areál Kocanda mimo jiné také nabízí majestátní zázemí pro vaši kompletní svatbu.

pohoda_naramec

Další skvělé tipy

Pro váš nezapomenutelný den se také nabízí areál Pohoda Nárameč, kde jsou vybaveni a připraveni na všelijaké požadavky.

Vinařský hotel společnosti Vinice-Hnanice je krásný hotelový komplex, který se nachází 8km jihozápadně od Znojma na pomezí České republiky a Rakouska. Stojí v ochranném pásmu Národního parky Podyjí. I zde vám rádi připraví kompletní nabídku pro váš nejkrásnější den.

Pokud chcete zažít krásnou kulisu svatebního dne tvořenou velkolepou Pálavou a hladinou Nových Mlýnů, neváhejte uspořádat svatební den ve Vinařství Sonberk. Zde se taktéž rádi postarají o váš velký den.

Pro nastávající novomanžele už nemusí být svatba pouze formalitou. Chcete – li, aby se z tohoto důležitého dne vašeho života stal zážitek, rozhodněte se pro stodolu. Svatba ve stodole pro vás rozhodně nebude krokem vedle.


POJĎME SPOLEČNĚ ZACHYTIT CITY A EMOCE