Skladba na první novomanželský tanec

Na žádné dobré oslavě by nemělo být ticho. Naprosto nemyslitelné je to na svatbě. Volba hudby na svatbu je významnou částí při samotném plánování, a proto by se při jejím výběru měla zvážit všechna pro a proti.

První novomanželský tanec může být dilema. Pro někoho už jen to pomyšlení vyvolává stres, stále však pro většinu snoubenců se při přípravách první píseň stala již neodmyslitelnou součástí svatby. Nezapomenutelný okamžik, který má své kouzlo.

tipy_na_svatbu_cover 2

Nejste - li dobří tanečníci, nezoufejte. První tanec ženicha a nevěsty není povinností. Sice je to tradice, ale můžete ji jednoduše přeskočit. I bez novomanželského tance můžete mít krásnou svatbu. A pokud se rozhodnete opravdu tančit, ale nechcete se cítit svázáni, vámi vybraný zkušený DJ či kapela může hromadně sezvat všechny svatebčany, aby tančili s vámi a tím vás podpořili. 

Pokud opravdu nadejde chvíle, kdy je pozornost věnována novomanželům, aby společně poprvé tančili jako manžel a manželka, je v prvé řadě se třeba zamyslet, zda chcete tančit na klasický pomalý ploužák, tradiční valčík nebo rychlejší tanec. Dle rytmu pak zvolte vhodnou píseň. Při volbě písně také berte v úvahu, zda máte vhodné šaty pro konkrétní styl tance, také jak bude velký prostor pro tančení, jaký tam bude taneční povrch.

Jakou tedy písničku zvolit?

Pro některé páry je to zapeklitý úkol. Není to však tak těžké. Stačí zavzpomínat, zda má nějaká píseň pro vás zvláštní význam. Písnička by vám měla být něčím blízká, která bude vyjadřovat vás dva, měla by být vaše oblíbená či se vám alespoň líbit. Pokud pátráte v paměti a žádnou nenacházíte, můžete vsadit na klasiku. Tedy na písničku, která se hraje běžně na svatbách. Ten, kdo vám zajistí hudební doprovod, má jistě bohatý seznam nejhranějších písní. Je také dobré se zamyslet nad textem písně, a to především u zahraničního interpreta. Aby se nestalo, že při tak šťastném okamžiku tančíte na depresivní song. Zároveň je dobré se zamyslet, zda vybraná skladba někomu z hostů nebude připomínat smutnou nebo nepříjemnou událost.

Pro ty páry, které mají ostych, jsou značně nervózní, když budou tančit před zraky mnoha svatebčanů, je důležité zvolit skladbu, při které si svými kroky budete jisti. Potom jsou páry, které naopak své svatebčany chtějí překvapit a vsadí na skladbu, ke které se naučí společnou choreografii a zajistí tak předem připravenou show. Důležité je, ať si odnesete příjemnou vzpomínku a užijete si svůj den D plnými doušky!


Poté se ještě nabízí otázka, zda mít tanec s rodiči nebo ne?

Sice se jedná opět o svatební tradici, kdy si svoji společnou chvilku užívá nevěsta s tátou, ženich s mámou, ale ne každý ze snoubenců má tuto možnost. Buď rodič nechce tančit před obecenstvem, nebo tanec s rodičem není možné uskutečnit z nečekaných či zdravotních důvodů, mnohdy již bohužel jeden z rodičů na svatbě nemůže být. V takových případech je vhodné si předem domluvit zástup někým z rodiny nebo svatebních hostů. Je dobré mít na paměti, že první tanec bývá zpravidla od rodičů žádaný. Podobně tomu je dovedení ženicha či nevěsty k oltáři. Zde se například nabízí zvolit oblíbenou píseň rodičů. Pokud jsou snoubenci stále na pochybách, je nutné si pro všechny případy hudební podklad připravit dopředu. Nic by se nemělo hrotit a hnát do extrémů. Jde zkrátka o to, aby si novomanželé svůj den užili!


POJĎME SPOLEČNĚ ZACHYTIT CITY A EMOCE