Užitečné tipy na těhotenské focení

Čekáte miminko a chcete si na své těhotenství uchovat milou vzpomínku? Pořiďte si fotografie plné něhy a citu.

Těhotenské focení je krásný způsob zachycení posledních okamžiků před tím, než rodiče přivítají své dítě na svět. Těhotenské focení může být různého stylu. Většinou se jedná o focení portrétního, párového a mnohdy i rodinného rázu. Focení nemusí být vždy jen o nastávající mamince a jejím bříšku, i když to je samozřejmě hlavní téma. Někdy může být focení decentní a jemné, ale také mohou být sexy, protože některé ženy se tak v těhotenství cítí a i skvěle vypadají. Focení rostoucího bříška je ideální pro vytvoření vzpomínek na tento výjimečný stav. Udělejte si tedy na památku těhotenské fotky. Po čase za ně budete vděčni a rádi si zavzpomínáte na chvíle, kdy nastávající maminka ještě s miminkem tvořili jednu bytost.

Pro krásné fotky bříška je důležité se dobře připravit. Nejde jen o správné načasování. Ale také o volbu oblečení a místa, zahrnout tak do focení vše, co se hodí k vašemu vlastnímu stylu.

tipy_na_svatbu_cover 2

Správné načasování

Těhotenské focení je většinou ideální po 30. týdnu těhotenství, kdy má bříško pro focení vhodný tvar a velikost. Lze je samozřejmě nafotit kdykoliv, dá se také stihnout na poslední chvíli před porodem. Termín porodu je však pouze orientační, tak je na zvážení budoucích rodičů, zda chtějí riskovat. Mnohdy se na takto pozdní focení nemusí už nastávající maminka ani cítit. Těhotné ženy se tedy nejčastěji fotí od 33. do 36. týdne těhotenství.


Ateliér nebo exteriér?

V ateliéru při focení máte výhodu v tom, že nejste závislí na povětrnostních podmínkách a světle. Fotit momentky lze také v pohodlí vašeho domova, např. v ložnici, u okna. Domácí focení vytváří osobní atmosféru a z fotek je cítit pohoda a klid.

Při focení v exteriéru lze vybírat z několika lokací. Ve slunečných dnech je to les, park, louka, měl by zde být pro focení také přívětivý stín. Když je zataženo, je skvělá kaplička s alejí, focení v poli, u rybníka, řeky. To jsou samozřejmě pouze tipy. Míst je nepřeberné množství.

Do focení je vhodné zapojit partnera. Z fotek tak sálají mnohem silnější emoce. Dále lze zahrnout i děti, které již máte, případně další účastníky, také domácí mazlíčky.


Vhodné oblečení

Některé ženy se rády fotí více oblečené, jiné třeba jen ve spodním prádle. U spodního prádla je vhodné si pohlídat, aby žena měla komplet barevně sladěný a nestalo se tak, že by byl jiný barevný odstín či vzor. Oblečení by mělo být jednoduché, můžete zvolit těhotenské šaty. Opět nezapomínejte ale oblečení vhodně sladit tak, aby k sobě ladilo barevně i stylem. U partnera případně i potomka je ideální bílé či světlé oblečení. Vždy by mělo být bez nápisů, obrázků a reklam.

Podle toho, jaký styl fotek preferujete, na jaký styl se cítíte, lze volit věci pohodlné, elegantní nebo sexy. Pokud si není nastávající maminka příliš jistá, nemusí se nutit do příliš odhalujícího oblečení. Důležité je se cítit dobře. Oblečení by mělo dát však vyniknout vašemu bříšku. 


Rekvizity

Na focení si s sebou také vezměte věci pro vaše miminko, např. botičky, body, hračku, fotku z ultrazvuku.

Těhotenství je výjimečné a krásné období v životě ženy a fotky bříška jsou milou vzpomínkou na toto důležité období. Určitě na něj budete celý život vzpomínat. A díky fotografiím nikdy nezapomenete. Prožijte tedy tuto krásnou atmosféru s vaším ještě nenarozeným miminkem.


POJĎME SPOLEČNĚ ZACHYTIT CITY A EMOCE